R
Nasza Oferta

Folie PPF

Folia PPF (Paint Protection Film), czyli bezbarwna folia ochronna, służy do tego aby lakier naszego samochodu pozostał w idealnym stanie na okres nawet 10 lat, bo tyle wynosi pisemna gwarancja producenta. Stosuje się ją zarówno w samochodach nowych, które dopiero wyjechały z salonu, jak i w autach używanych. W salonie pielęgnacji samochodów Precyzyjni wykonujemy usługę nakładania folii ochronnej PPF. Pracujemy w Wejherowie, ale zapraszamy klientów nie tylko z Gdańska, Gdyni i okolic. Warto oddać swój samochód w ręce profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem.

OKLEJANIE SAMOCHODU FOLIĄ PPF – JAKĄ OCHRONĘ DAJE?

Ochronna folia samochodowa PPF pozwala zabezpieczyć powierzchnię lakieru przed:
 • Odpryskami od kamieni,
 • Wypiaskowaniem frontu pojazdu gdy często podróżujemy w trasie,
 • Wżerami od owadów,
 • Zarysowaniami podczas mycia,
 • Otarciami parkingowymi,
 • Aktami wandalizmu, tj. zarysowanie gwoździem, kluczem, śrubokrętem lub innym ostrym narzędziem,
 • Uszkodzeniami mechanicznymi.
Nie istnieje w tej chwili skuteczniejsza metoda zabezpieczenia karoserii. Grubość folii wynosi ponad 200 mikronów. W przypadku folii ochronnych przeznaczonych dla samochodów stricte terenowych potrafi ona wynosić nawet 300 mikronów. Dla porównania, większość obecnie stosowanych lakierów mierzy około 60-120 mikronów. Oznacza to, że grubość folii ochronnej PPF przewyższa nawet trzykrotnie grubość lakieru właściwego. Są one na tyle grube, że w zasadzie niemożliwym jest ich przebicie podczas codziennej eksploatacji. Chcesz zabezpieczyć swoje auto folią ochronną PPF? Skontaktuj się z nami. Nakładamy ochronne folie PPF w Trójmieście, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wejherowie.

FOLIA PPF – OCHRONA LAKIERU

Poliuretanowa folia ochronna, czyli tak zwana folia PPF zapewnia nam zabezpieczenie lakieru na długie lata. Producenci, których produkty stosujemy zapewniają 10 lat pisemnej gwarancji, którą każdy klient otrzymuje od nas w zestawie dokumentów podczas odbioru samochodu po aplikacji folii. My, jako firma Precyzyjni, stosujemy folie różnych producentów, takich jak Clif Designs, Llumar, XPEL, Flexishield, Ceramic Pro Kavaca. Na życzenie klienta możemy również zastosować folię innego producenta, aczkolwiek nasze wieloletnie doświadczenie sprawiło, że jakość produktów wspomnianych firm zaspokaja nawet wygórowane oczekiwania. Istnieje kilka rodzajów folii samochodowych PPF. Poniżej wymieniamy wszystkie i opisujemy ich charakterystykę.
 • Bezbarwna folia ochronna PPF ma za zadanie zabezpieczyć lakier naszego samochodu, nadać połysk, hydrofobowość i zachować stan lakieru jak w dniu wyjazdu autem z salonu.
 • Bezbarwna folia ochronna perłowa ma dokładnie to samo zadanie, z tym że jednocześnie zapewnia efekt lakieru perłowego. Załóżmy, że nasz samochód posiada lakier metaliczny. Kiedy zaaplikujemy folię perłową, każdy kto zwróci uwagę na nasze auto stwierdzi, że lakier pięknie mieni się perłowo i że to fabryczny efekt.
 • Bezbarwna folia ochronna PPF Kameleon, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia efekt „Kameleon”, czyli mieni się na różne kolory w zależności od kąta padania światła.
 • Bezbarwna folia ochronna PPF matowa, to folia którą stosuje się do zabezpieczenia fabrycznych lakierów matowych lub w celu uzyskania efektu „zmrożenia” lakierów standardowych. Na przykład jeśli mamy lakier szary połyskujący, to po aplikacji bezbarwnej folii PPF matowej, lakier ten będzie szary matowy. Efekt jest piorunujący!
 • Bezbarwna folia ochronna PPF matowa perłowa daje ten sam efekt co folia matowa, ale z wykończeniem perłowym. Raczej stosuję się ją do fabrycznie matowych lakierów w których chcemy uzyskać efekt perły.
 • Folia ochronna PPF matowa czarna, to folia która ze względu na swoją grubość posiada właściwości ochronne jak każda inna folia PPF. Jednak można ją zastosować na całej karoserii niezależnie od koloru oryginalnego lakieru. Dzięki temu daje ona efekt krystalicznie czystego czarnego matowego lakieru na całym samochodzie. Z reguły stosuję się ją do zabezpieczenia oraz jednoczesnej stylizacji dachu, lusterek, czy listew.
 • Folia ochronna PPF czarny połysk – tak samo jak w przypadku folii matowej czarnej PPF, folię tę stosuje się do zabezpieczenia i stylizacji, tylko w celu uzyskania efektu połysku. Folia ta ze względu na swoją grubość posiada właściwości ochronne jak każda inna folia PPF. Jednak można ją zastosować na całej karoserii niezależnie od koloru oryginalnego lakieru. Dzięki temu daje ona efekt krystalicznie czystego czarnego połyskującego lakieru na całym samochodzie. Z reguły stosuję się ją do zabezpieczenia oraz jednoczesnej stylizacji dachu, lusterek, czy listew.
 • Folia ochronna PPF Carbon, to folia która idealnie odwzorowuje materiał carbonowy. Ciężko jest ją odróżnić od prawdziwego, bardzo drogiego materiału jakim jest włókno węglowe. Nadaje się do stylizacji zarówno elementów zewnętrznych, takich jak maska, dach, lusterka itd., ale można również ją zastosować do wnętrza samochodu.
 • Folia ochronna do zabezpieczenia szyb czołowych – to folia, która zabezpieczy Twoją szybę przed odpryskami, rysami od wycieraczek czy piaskowaniu w czasie pokonywania długich dystansów. Ponadto folia ta posiada niesamowite właściwości hydrofobowe, które działają jak przysłowiowa niewidzialna wycieraczka. Dzięki temu żywotność Twoich wycieraczek znacznie się wydłuży. Folia jest bardzo ciężka w aplikacji, ale za to bardzo przydatna w codziennej eksploatacji.
Zastanawiasz się, jaki rodzaj folii wybrać? Chętnie doradzimy. Przejdź do zakładki KONTAKT, aby poznać szczegóły wykonywanej przez nas usługi. Oklejamy samochody w Pomorskim i całej Polsce!

FOLIA PPF – JAKIE POSIADA WŁAŚCIWOŚCI?

Bezbarwne folie ochronne, które stosujemy w zabezpieczaniu samochodów naszych klientów, posiadają niezwykłe właściwości, dzięki którym stają się obecnie standardem podczas kupna/zmiany samochodu. Oto one:
 • Doskonała przejrzystość materiału po profesjonalnym zainstalowaniu - jest niemal niezauważalna,
 • Najwyższy stopień zabezpieczenia. Oklejenie samochodu folią PPF chroni go przed obiciami od kamieni, rysami czy otarciami parkingowymi (jest w stanie ochronić lakier przed aktami wandalizmu np. rysowanie kluczem),
 • Właściwości samoregeneracji - rysy powstałe na powierzchni folii ochronnej znikają pod wpływem ciepła. Wystarczy oblać porysowany element ciepłą wodą lub wystawić samochód na działanie promieni UV i rysy znikają w kilka sekund. TO NIE BEŁKOT MARKETINGOWY, TO NAPRAWDĘ DZIAŁA!
 • Właściwości hydrofobowe - gromadzi wodę w krople i odprowadza ją. Nie trzeba na nią aplikować żadnych powłok, wosków czy sealantów.
 • Idealne dopasowanie folii do danego elementu dzięki cięciu formatek przez ploter.
 • Bezbarwna ochrona lakieru na długie lata zapewni folia do ochrony lakieru.

OCHRONA LAMP POPRZEZ OKLEJENIE ICH FOLIĄ OCHRONNĄ? A MOŻE OCHRONA PROGU BAGAŻNIKA, WNĘK KLAMEK LUB OCHRONA WNĘTRZA?

Bezbarwną folię PPF można zastosować nie tylko na karoserii. Można ją również wykorzystać w postaci:
 • Ochrona ekranu multimedialnego, tzw. „Anty Paluch”,
 • Ochrona listew czarnych piano, drewnianych, karbonowych, aluminiowych itd.,
 • Ochrona słupków piano,
 • Ochrona progu bagażnika,
 • Ochron wnęk klamek,
 • Ochrona i stylizacja lamp, reflektorów,
 • I wiele innych…
Wielu klientów decyduje się również na ochronę pojedynczych elementów, takich jak reflektory, progi wewnętrzne, czy ekran nawigacji. Są to newralgiczne punkty, które ciężko utrzymać bez pomocy folii PPF. Dzięki temu zabiegowi mamy spokój na długie lata i cieszymy się ich wiecznie nowym, świeżym wyglądem.

Folia PPF - cena. Ile kosztuje oklejanie samochodu folią ochronną | Trójmiasto, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wejherowo

Oklejenie samochodu i jego koszt jest zależny od ilości materiału, który zostanie zastosowany na pojeździe. Niektórzy klienci decydują się na zabezpieczenie całego samochodu, czyli wybierają opcję tzw. Full Body PPF lub jedynie przednią, najbardziej narażoną część samochodu, czyli tzw. Full Front PPF. A jeszcze inni, decydują się na zabezpieczenie pojedynczych elementów. Wiadomo, że koszt oklejenia całego pojazdu będzie znacznie wyższy niż na przykład połączenie hybrydowe, które swoją drogą jest naszym bestsellerem. Oklejenie hybrydowe polega na oklejeniu całego frontu pojazdu, czyli :
 • Oklejenie maski,
 • Oklejenie zderzaka przedniego,
 • Oklejenie reflektorów,
 • Oklejenie błotników przednich,
 • Oklejenie słupków A,
 • Oklejenie pasa nad przednią szybą
Natomiast pozostała „odkryta” część karoserii zostaje zabezpieczona 5 letnią powłoką ceramiczną. Zarówno cena pakietu „Full Body PPF”, „Full Front PPF”, czy wycena pozostałych elementów, zawsze będzie kwestią indywidualnej wyceny dla konkretnego modelu samochodu. Poniżej kilka przykładów z różnych segmentów: FULL BODY PPF: Mercedes S 63 AMG: 13.500zł netto Audi RSQ8: 16.500zł netto FULL FRONT PPF + POWŁOKA CERAMICZNA 5 LETNIA: Mercedes S 63 AMG: 7800zł netto Audi RSQ8: 8100zł netto FULL FRONT PPF: BMW X6: 3900zł netto VOLVO S90: 3980zł netto Chcesz poznać cenę dla Twojego auta? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy specjalistami w aplikacji folii ochronnych PPF na terenie Trójmiasta. Nasz salon znajduje się w Wejherowie, ale na życzenie klienta jesteśmy w stanie wykonać usługę w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, w całym województwie Pomorskim lub nawet dowolnym miejscu w Polsce!

Ile trwa oklejanie samochodu folią PPF i jak wygląda proces?

Zacznijmy od tego, że oklejenie samochodu odbywa się w kilku krokach: 1. Oględziny samochodu lub wysłanie zdjęcia e-mailem, 2. Wyszukanie formatek w programie komputerowym, 3. Wycena potrzebnego materiału, 4. Wysłanie oferty klientowi, 5. Akceptacja oferty, 6. Wycinanie formatek na ploterze (pozwala to na idealne ułożenie materiału), 7. Aplikacja bezbarwnej folii PPF na pojeździe. Zanim przystąpimy do aplikacji folii bezbarwnej, w pierwszej kolejności przygotowujemy lakier samochodu aby był w idealnym stanie. Bo przecież po to chcemy go zabezpieczyć, prawda? Wszystkie prace związane z aplikacją folii ochronnych PPF wykonujemy w siedzibie naszej firmy PRECYZYJNI w Wejherowie. Możliwy jest dojazd do klienta w okolicach Gdańska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Redy, Rumi, oraz w całym kraju, ale muszą być wówczas zapewnione sterylne warunki i odpowiednia przestrzeń. Jeśli mamy do czynienia z samochodem nowym, wówczas jedynie oczyszczamy lakier, który zdążył podczas transportu „złapać” osad drogowy. Polega to na gruntownej dekontaminacji lakieru oraz pierwszym myciu detailingowym po wyjeździe od dealera. UWAGA! Pamiętaj, aby poprosić dealera o to, aby pracownicy nie myli samochodu przed wydaniem go w Wasze ręce. Niestety 99% pojazdów odbieranych z salonu jest już delikatnie porysowanych podczas pierwszego mycia, które zostało nieprawidłowo przeprowadzone. Dzięki temu unikniecie utraty czasu i pieniędzy, ponieważ przed aplikacją bezbarwnej folii PPF należy wykonać wówczas przynajmniej 1 etapową renowację lakieru. Wiemy, że z salonu pragniecie wyjechać czystym i pachnącym nowością autem, ale wierzcie nam. Wyjedziecie nim od nas!

Folia ochronna dla aut również we wnętrzu samochodu

W ofercie posiadamy mnóstwo wykrojników do wnętrz samochodów. Niekwestionowanym bestsellerem jest satynowa folia do dotykowych ekranów multimedialnych, tzw. „Anty Paluch”. Pozwala ona uniknąć śladów po odciskach palców, zarysowań ekranu oraz przywieranie kurzu. Poza tym, wewnątrz auta możemy również zastosować:
 • Ochrona listew dekoracyjnych,
 • Ochrona listew drewnianych, aluminiowych,
 • Ochrona elementów karbonowych,
 • Ochrona listew piano black,
 • Ochrona lakierowanych przycisków,
 • Ochrona ekranów DVD,
 • Ochrona tabletów sterujących.

FOLIE SAMOCHODOWE PPF CZY POWŁOKA CERAMICZNA?

Naszym zdaniem zarówno powłoka ceramiczna, jak i bezbarwna folia ochronna PPF to dwa nieodłączne elementy do profesjonalnego zabezpieczenia samochodu. Oczywiście jeśli budżet na to pozwala, najskuteczniejszą metodą będzie oklejenie całego pojazdu folią PPF oraz zabezpieczenie takich elementów jak felgi, szyby, czy tapicerka powłoką ceramiczną. Powłoka ceramiczna również ochroni nasz lakier przed mikro zarysowaniami, wżerami po owadach, czy osadem drogowym. Jednak nie zapewni nam ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zarysowanie ostrym narzędziem, przetarciem parkingowym. Właśnie po to został skonstruowany pakiet hybrydowy, który pozwala na estetyczne połączenie skuteczności z prezencją i ochroną lakieru. Chodzi nam o to, że najbardziej narażony na uszkodzenia przód pojazdu jest w 100% chroniony, a mniej narażone boki i tył samochodu również są zabezpieczone znacznie tańszą, ale wystarczająco skuteczną powłoką ceramiczną. Powłoka ceramiczna natomiast zapewni nam ochronę elementów, które nie można zabezpieczyć folią PPF. Są to na przykład: Felgi, tapicerka, wykładzina podłogowa, szyby, komora silnika, końcówki układu wydechowego, impregnacja dachu cabrio, Co bardzo istotne, powłoka ceramiczna wymaga przynajmniej raz do roku serwisu. Polega on na tym, że uzupełniana jest ostatnia warstwa nadająca hydrofobowość. Dzięki temu użytkownik samochodu jest pewien, że skuteczność i trwałość powłoki ceramicznej zostanie zachowana na pełen okres 5 lat lub 100.000km. Zastanawiasz się, co będzie lepsze w przypadku Twojego pojazdu? Odezwij się do nas, chętnie doradzimy.

ZMIANA KOLORU AUTA DZIĘKI FOLII SAMOCHODOWEJ

Folie stylizujące, to odrębny dział folii samochodowych. Informacje na ten temat znajdziecie w dziale „FOLIE STYLIZUJĄCE”. Folie do zmiany koloru auta są znacznie cieńsze od folii PPF i nie są foliami zabezpieczającymi. Dzieje się tak dlatego, że folia do zmiany koloru auta musi być dużo bardziej elastyczna i plastyczna aby wykonać tzw. „zawijkę” w trudno dostępnych miejscach. Natomiast folia PPF jest kilka razy grubsza przez co skutecznie zabezpiecza lakier naszego samochodu przed odpryskami i tym podobne. Jednak istnieje możliwość stylizacji samochodu foliami PPF. Tak jak nieco wyżej pisaliśmy, można okleić dach w czarny połysk lub mat, okleić lusterka, przyciemnić lampy i reflektory. Nie wspominając o efekcie perłowym lub tzw. „Kameleon”. Jednakże foliami stylizującymi bardzo często wykonujemy również zmianę koloru listew chromowanych na czarne, oklejenie grilla, oklejenie klamek, oklejenie dokładek itd. Wszystko jesteśmy w stanie wykonać w jednym miejscu – PRECYZYJNI – Studio Pielęgnacji Samochodów.

ZMIANA KOLORU AUTA DZIĘKI FOLII SAMOCHODOWEJ

Wiele naszych realizacji oklejenia bezbarwną folią ochronną PPF wykonaliśmy na pojazdach innych niż samochód. Zabezpieczamy:
  • Motocykle,
  • Skutery,
  • Quady,
  • Rowery,
  • Helikoptery,
  • Sprzęt rolniczy,
  • Jachty,
  • Łodzie motorowe.
Ponadto w zakładce „PRECYZYJNI HOME” zawarte są informacje odnośnie zabezpieczenia różnych elementów w domu. Możesz zabezpieczyć kosztowny stół, fronty meblowe, blaty kuchenne, lustra itd. Zachęcamy do kontaktu, w celu poznania szczegółów dowolnej usługi.
S
Siedziba firmy

Jak do nas trafić?

Precyzyjni.pl
ul. Spacerowa 12

84-200 Wejherowo
ul. Spacerowa 12
Pn-Pt
Sb-Nd
8:00-18:00
nieczynne
509-935-777  |  503-917-106
Autoryzowany przedstawiciel

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress